anne şefkatiyle…

Biz kimiz ?

Reçel Türevleri 2009 senesinde Türev Uludağ tarafından kurulan Reçel Türevleri Beşiktaş ve Reçel Türevleri Cihangir işletmelerinin dinamosu olarak Adana’nın Pozantı ilçesinde “Anne Şefkatiyle” reçel üretmektedirler. Kahvaltının günün en önemli öğün olduğunu kabullenen insanları, kahvaltının en önemli elemanın ise reçel olduğuna ikna etmek için çıktı bu yola.Reçel Türevleri’ nde bir meyve ya da sebze dalından toplanır toplanmaz hiç beklemeden reçel yapımına başlanmaktadır. 41 farklı çeşitle üretim yapan Reçel Türevleri, bildiğiniz lezzetlerin dışındaki lezzetlere de yer vermekte.

Bildiğiniz lezzetleri ise bildiklerinizden daha lezzetli hale getirmeye çalışmaktadır.Her mevsimin insanlar da yarattığı duygunun farklı olduğu gibi, her mevsime tadını veren meyvelerle üretim yapmayı tercih etmiştir. Reçel Türevleri, üretim kapasitesi, kar, zarar, prestij gibi çok anlatılan hikayelerin aksine, eve giren her gün ışığına, kahvaltıda anne elinin eşlik etmesini, dokunduğu her şeye karşılıksız mutluluk veren anne elini, gün ışığınız yapmayı amaçlamıştır. Çünkü “Anne Şefkatiyle” yapılan her reçel mutlu olmamız için üretilmiştir.

Lezzetli reçeller. Sağlıklı kahvaltılar.

Annesinin evinde yaptığı reçelleri yiyerek büyüyen Türev Uludağ, tüm insanların sofrasında bir annenin eli olması gerektiğine karar verdi. “Anne Şefkatiyle” sloganı ile üretime başlayan ve üretimin tüm aşamalarında Adana yöresinde yaşayan annelere yer verdi.

Annelerin sevgi dolu elleriyle üretime geçen Reçel Türevleri, küçük kazanlarda üretim yaparak ve hiçbir katkı maddesi koymadan tamamen el üretimiyle, dağılmamış ve doğallığını koruyan reçelleri üretmeyi amaç edinmiştir. Diğer reçellerin aksine, sıvı oranı düşük ve meyve oranı yüksek (%90lara kadar varan meyve oranı) reçeller üreterek, asıl olarak meyvenin tadını insanlara ulaştırmayı hedeflemektedir.

Kadın gücü

Reçel Türevleri’ nin Annesi Meryem Uludağ ile kurduğu hayal ile reçelleri daha fazla insana ulaştırmak için, Beşiktaş ve Cihangir’ de gün boyu kahvaltı hizmeti veren işletmeleri bulunmaktadır. Annemiz aslında emekli öğretmen. Mezun ettiği öğrencilere iş imkanı olabilmesi, kadın istihdamı sağlanabilmesi Meryem Uludağ’ ın en büyük motivasyon kaynağı. Adana’ nın Pozantı ilçesinde bulunan üretim yerinde 10 kadın çalışmaktadır.

Hakkımızda

Kahvaltı

Kahvaltıda kullanılan ürünleri direk üreticiden alan Reçel Türevleri, Çatalca’dan günlük manda kaymağı, Çanakkale’den Ezine peyniri, Kars’tan eski kaşarı, Gemlik’ten zeytinleri, Alaçatı’dan zeytinyağını, Toroslardan balını ve buna benzer birçok ürünü yerinden üreticiden tedarik etmektedir.

Bizde “Seni Seviyorum” denmez; Reçel hediye edilir.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search